Малотокмачанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Оріхівської районної ради Запорізької області

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

За Батьківщину,
Знання, Добро!

Меню сайту
Наша школа
Шкільний історико-краєзнавчий музей
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 225
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільна символіка

      Державна, шкільна символіки, як невід'ємні частини одного цілого, покликані формувати громадянську гідність, патріотичні почуття і впевненість молоді у майбутньому своєї держави.


    Згідно Статуту Малотокмачанській загальноосвітній школі I-III ступенів Оріхівської районної ради Запорізької області та рішення загальношкільної конференції від 17.03.2001 р., з метою виховання у членів шкільного колективу  почуття  патріотизму, національної свідомості, належності до рідної землі та свого народу, політичної та правової культури, гордості за приналежність до навчального закладу, що має славну історію та традиції,   наказом директора школи від  07.04.2001 № 56 у Малотокмачанській загальноосвітній школі I-III ступенів введено шкільну символіку – прапор, герб, гімн закладу, розроблені на конкурсній основі у ході підготовки до 130 річчя заснування закладів освіти у селі Мала Токмачка Оріхівького району Запорізької області.

      Прапор  школи
      Герб школи

 

      Прапор школи являє собою прямокутний малиновий стяг з китицями жовтого кольору. Стяг поєднується з стрічками синього кольору, на яких розміщується назва навчального закладу "Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів” і його девіз "За Батьківщину, знання, добро!”
     Герб школи являє собою п’ятикутне синьо-жовте поле, на якому розміщено малинове коло з написом девізу закладу "За Батьківщину, знання, добро!” і датою заснування закладів освіти в с. Мала Токмачка "1871”. Всередині кола міститься розгорнута книга, колосся пшениці, гілки лавру і груші. У верхній частині герба, над колом, фіксується назва навчального закладу "Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів”     
    Гімн школи - "Пісня про школу” на слова М. Аніщенка, музика С. М. Пінчук. 
 Гімн школи
  "Пісня про школу”  
Cлова М. Аніщенка, музика С. М. Пінчук 

В мальовничому нашім селі                        

Є красивий будинок із ганком,                   

Поспішають сюди школярі,                         

За знаннями ідуть вони ранком.                  

Тут батьки наші вчились і ми,

 Їх стежками прямуєм до школи.

 Всі ми стали твоїми дітьми,

Нам тебе не забути ніколи.

          Приспів:                                                       

 Приспів:

Школа наша єдина                                     

Як велика родина,                                      

Твоїх дочку і сина                                      

Знає хай Україна                                       

Обіцяємо добре навчатись,  

Обіцяємо стати людьми, 

Щоб могла нами школа пишатись,

Як тобою пишаємось ми. Нормативні документи Малотокмачанської  ЗОШ  IIII ступенів

Про Рекомендації щодо порядку використання шкільної символіки в Малотокмачанській загальноосвітній школі IIII ступенів

Наказ  07.04.2001 № 56

На виконання законів "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Статуту Малотокмачанській загальноосвітній школі IIII ступенів та рішення загальношкільної конференції від 17.03.2001 р., з метою виховання у членів шкільного колективу  почуття  патріотизму, національної свідомості, належності до рідної землі та свого народу, політичної та правової культури, гордості за приналежність до навчального закладу, що має славну історію та традиції,   наказую:

1. Затвердити Рекомендації щодо порядку використання шкільної символіки в  Малотокмачанській загальноосвітній школі IIII ступенів. ( Додаток №1)

2.   Місцем розміщення державної та шкільної символіки визначити вестибюль першого поверху школи та шкільний музей.

3.1. Педагогічному колективу, органам учнівського самоврядування, громадським об’єднанням батьків Малотокмачанської загальноосвітньої школи IIII ступенів забезпечити реалізацію Рекомендацій щодо порядку використання шкільної символіки в Малотокмачанській загальноосвітній школі IIII ступенів в навчально-виховному процесі.

3.2. Членам шкільного колективу Малотокмачанської загальноосвітньої школи IIII ступенів здійснювати свідоме дотримання  Рекомендацій щодо порядку використання шкільної символіки Малотокмачанської загальноосвітньої школи IIII ступенів в навчально-виховному процесі.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор Малотокмачанської загальноосвітньої школи  IIII ступенів        О.Г. Гамов

Рекомендації щодо порядку використання шкільної символіки в Малотокмачанській загальноосвітній школі IIII ступенів

Мета введення і використання шкільної символіки

Державна, шкільна символіки, як невід’ємні частини одного цілого, покликані формувати громадянську гідність, патріотичні почуття і впевненість молоді у майбутньому своєї держави.

Метою використання державних, шкільних символів у навчально-виховному процесі є формування почуття свідомого громадянина України, здатного захищати її незалежність, готового взяти на себе відповідальність за добробут і безпеку своєї родини, народу.

Шкільна символіка започаткована в школі з метою виховання у членів шкільного колективу  почуття  патріотизму, національної свідомості, належності до рідної землі та свого народу, політичної та правової культури, гордості за приналежність до навчального закладу, що має славну історію та традиції.

Виховання любові і пошани до державної, шкільної символіки, ритуалів навчального закладу посідає одне з чільних місць у системі громадянського, зокрема патріотичного, виховання членів шкільного колективу.

Символи держави, навчального закладу — це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код людської спільноти. Вони покликані послужити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції.

У навчальному закладі  необхідно  проводити  роз'яснення  ідейної суті державних, шкільних символів, правил їх використання, ритуалів, традицій, виховувати почуття поваги до них, формувати стійкі навички свідомого дотримання почестей та правил поведінки щодо державних символів в повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів.

 Державна, шкільна символіки встановлюється у загальнодоступному, естетично оформленому місці.

                                    Порядок використання шкільної символіки

Шкільна символіка в обов'язковому порядку застосовується при проведенні урочистих заходів (свято першого, останнього дзвоника, вечорі зустрічі випускників школи, врученні атестатів, свідоцтв, тощо), державних, національних, шкільних свят.

Шкільний прапор при вивішуванні, розміщенні серед інших прапорів, має займати друге місце після державного прапора.

В процесіях шкільний  прапор треба нести попереду, зліва від державного прапора.

 Не можна виставляти ушкодженого прапора.

 При вивішуванні, встановленні шкільний прапор не повинен торкатися землі, підлоги.

Шкільний прапор ні перед ким не опускається вниз. Не можна ним салютувати. Не можна схиляти його перед будь-якою особою чи предметом.

Церемоніал внесення шкільного прапора  з місця його постійного зберігання, здійснюється групою прапороносців. Прапороносці проходять інструктаж щодо правил    поведінки під час церемоніалу.  Члени групи прапороносців  одягнені у шкільну форму. В навчальному закладі може бути кілька груп прапороносців.

Внесення і винос шкільного прапора повинні відбуватися за певними правилами. Якщо шкільний прапор вносять на древку, його несе прапороносець в супроводі двох асистентів. В разі внесення полотнища, його несуть чотири прапороносці широкою стороною вперед, тримаючи за кути так, щоб верхня частина  була злегка піднята. Чіткість, злагодженість, краса цієї церемонії мають справляти глибокий емоційний вплив на виховання учнів.  Внесення і винос шкільного прапора відбувається під звуки маршу.

У дні жалоби шкільний прапор зі скорботною стрічкою чорного кольору приспускається (нахиляється).

Шкільний гімн звучить під час державних, національних , шкільних урочистих заходів та свят. Його виконання здійснюється після внесення шкільного прапора.

При внесенні шкільного прапора, виконанні шкільного гімну всі присутні стоять струнко з рівнянням на прапор.

Герб, прапор школи встановлюються на місці постійного зберігання (вестибюль першого поверху школи та шкільний музей).

Зображення герба школи допускається на офіційних документах закладу (друкованих виданнях, грамотах, пам’ятних знаках тощо).

Використання шкільної символіки без офіційного дозволу адміністрації навчального закладу не допускається.

Фотогалерея
 

 
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту
Візитка школи
Адреса школи

Погода в Украине

Copyright MyCorp © 2019
Наш новий сайт mtschool.com.ua
Информационная комната